top of page

MAISTO MOKSLAS
 

maistomokslas.jpeg

Studijų trukmė:

 

3,5 metai (nuolatinės)

5 metai (ištęstinės)

Baigus suteikiamas žemės ūkio mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis.

Studijų programa – norintiems ugdyti sveikesnę visuomenę, kuriant naujos kartos saugius, padidintos vertės ir (arba) funkcionaliuosius maisto produktus bei nutraceutikus, besidomintiems sveika ir subalansuota mityba, klimato kaitos mažinimo, tvaraus agro- resursų panaudojimo, visuomenės gyvenimo kokybės užtikrinimo bei lėtinių ligų prevencijos klausimais. Maisto mokslas – tai studijos apie maisto (bio-) technologijas, mitybą, maisto kokybės kontrolės sistemas, gamybos planavimą, organizavimą ir valdymą.  

Netinkama mityba lemia milžinišką dalį sveikatos sutrikimų ir ligų. Visuomenė vis dažniau renkasi sveikus, vertingomis medžiagomis praturtintus maisto produktus. Todėl itin reikalingi specialistai, gebantys tokius produktus kurti, tobulinti ir patikrinti naujausiais tyrimo metodais. To šiandien mokosi būsimieji maisto mokslo ekspertai. 

KĄ DIRBSITE?

Maisto mokslo specialistai laukiami maisto žaliavų ir produktų (mėsos, pieno, žuvies, grūdų, vaisių, daržovių ir kitose) gamybos įmonėse, kuriose dirba kokybės ir (arba) gamybos vadovais, technologais, gamybos meistrais, maisto tyrimų laboratorijos darbuotojais ir pan. 

bottom of page