top of page

VETERINARINĖ MAISTO
SAUGA

veterinarineMaistoSauga.jpg

Studijų trukmė:

 

4 metai (nuolatinės)

5 metai (ištęstinės)

Baigus suteikiamas sveikatos mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis. 

Veterinarinės maisto saugos specialistus Lietuvoje rengia vienintelis LSMU Veterinarijos fakultetas. Tai studijos apie maisto saugą, kokybę, higieną bei reikšmę visuomenės sveikatai. Veterinarinės maisto saugos studijų programa rengia kvalifikuotus maisto saugos specialistus, kurie kontroliuoja ir tikrina gyvūninių ir augalinių žaliavų ir iš jų pagamintų maisto produktų saugą jų gamybos, perdirbimo ar platinimo įmonėse – kad ant vartotojų stalo patektų tik sveikas ir kokybiškas maistas. 

Žmonijai grumiantis su COVID-19 pandemija, gebėjimas atpažinti ir laiku užkardyti žmonių ir gyvūnų ligas, plintančias per maisto žaliavas, įgyja gyvybinės svarbos. To studijų LSMU metu ir mokosi būsimieji specialistai. Taip pat jie išmoksta dirbti su modernia laboratorine įranga, taikyti naujausias žaliavų ir  produktų apdorojimo technologijas. 

KĄ DIRBSITE?

Baigusių studijas laukia tiek didžiosios, tiek mažosios privačios maisto perdirbimo įmonės, mokslo ir mokymo įstaigos, valstybinės ir tarptautinės institucijos, laboratorijos. Veterinarinės maisto saugos specialistai dirba gyvūninių ir augalinių maisto produktų saugos užtikrinimo grandyse, maisto įmonėse, prekybos centruose, viešojo maitinimo įmonėse. Taip pat jie gali dirbti visuomenės sveikatos specialisto darbą. 

bottom of page